czwartek, 18 kwietnia 2019

Księżyc traw - podróż z wnętrza ziemi

Z okazji pełni Księżyca Traw przygotowałam dla Was dwie medytacje, związane z tym cyklem. Więcej o pracy z kalendarzem księżycowym przeczytaj TUTAJ

Pierwsza jest odpowiednia dla wszystkich, także dla osób początkujących. Drugą polecam osobom, które mają już pewną wprawę w medytacjach, bo przenosi nas nieco głębiej. Można zrobić także obydwie, ale najlepiej zrobić między nimi odpowiednio długa przerwę. 

Przed rozpoczęciem koniecznie przeczytaj wskazówki w POŚCIE o medytacji. 

Przeczytaj opis, a następnie w dogodnym dla Ciebie momencie wykonaj ją. Uwaga - nie musi to być dokładnie dzień pełni, cykl trwa cały księżycowy miesiąc.

Księżyc Traw - Medytacja nr 1

Zamknij oczy, weź kilka głębokich oddechów i rozluźnij ciało. 

Siedzisz na środku leśnej polany, na miękkiej, zielonej trawie. Jest ciepły, wiosenny, słoneczny dzień. Na skraju polany rosną drzewa - rozróżniasz brzozy, dęby i rosnące gdzieniegdzie jałowce. Słyszysz śpiew ptaków - raz na jakiś przelatują nad twoją głową. Przed sobą widzisz potężny dąb. Nie ma jeszcze liści, ale wokół niego rośnie małe pole niebieskich leśnych kwiatów, nad którymi latają niedawno przebudzone pszczoły.  Obserwujesz je. Przypominasz sobie, że jeszcze kilka tygodni temu las był ciemny i cichy. Na polanie leżały tylko zeszłoroczne, brązowe liście. Teraz dotykasz dłońmi młodej, soczyście zielonej trawy. Czujesz jak jej dotyk łaskocze cię. Postanawiasz położyć się na trawie. Leżąc, czujesz zapach pełnej ziemi obudzonej z zimowego snu. Leżysz w zupełnej ciszy, a w pobliżu ciebie przemyka mała łasica, jakby nieświadoma twojej obecności. Patrzysz w górę, poprzez gałęzie potężnego dębu i widzisz zbierające się nad polaną niewielkie chmury. Zaczyna padać ciepły deszcz. Krople deszczu spadają na twoją twarz, a wtedy zapach ziemi staje się jeszcze cudowniejszy.  Po krótkim czasie deszcz się kończy, a ciepła ziemia paruje dookoła. Podnosisz się powoli i czujesz na twarzy lekkie podmuchy wiosennego wiatru. Słońce znowu zaczyna świecić. Czujesz radość z tej chwili i połączenie z tym co dookoła ciebie. Zostań chwilę, poczuj to jeszcze bardziej, a kiedy będziesz gotowy, wróć uwagą do swojego ciała i otwórz oczy.

Księżyc Traw - Medytacja nr 2

Zamknij oczy, weź kilka głębokich oddechów i rozluźnij ciało. 

Wyobraź sobie, że jesteś małym nasionem leśnego kwiatu. Jesteś pod ziemią. Czujesz się tu dobrze i bezpiecznie. Ziemia otula cię i chroni przed zimnem panującym ponad tobą. Obok ciebie znajdują się inne nasiona. Przez ostatnie tygodnie wspólnie czekaliście na nadejście wiosny. Czujesz ich obecność. W pobliżu słyszysz także piski młodych dzieci łasicy, która niedaleko ma swoją norę. Jesteś schowany w ciemności. Nie wiesz ile to potrwa, ale masz zaufanie do sił, które kierują wszystkim. Mija czas, aż wiesz, że pora się otworzyć. Twoja łupina pęka i wypuszczasz w górę malutki, zielony pęd. Wiesz, że tam, ponad powierzchnią świeci słońce, które przyciąga cię swoją mocą i intuicyjnie kierujesz się w tamtą stronę. Wiesz także, że aby przetrwać, musisz wypuścić korzenie. Kierujesz je w dół, w stronę płynącej pod ziemią wody. Wiesz, że tak właśnie masz zrobić, mimo, że nie robiłeś tego nigdy wcześniej. Rośniesz. Powoli opuszczasz otulającą cię ciemność. Masz całkowite zaufanie do tego procesu. Wynurzasz się na powierzchnię ziemi, wyciągając się do słońca. Obok widzisz inne nasiona - teraz już jako małe, zielone roślinki, rosnące blisko ciebie. Rośniecie na leśnej polanie, wokół potężnego dębu. W pewnej chwili spadają na ciebie delikatne, ciepłe krople deszczu. Czujesz zastrzyk energii i rośniesz coraz bardziej, aż w końcu wypuszczasz kilka niebieskich płatków. Lekki podmuch wiatru kołysze twoją łodyżką. Płatki przyciągają małą pszczołę, która przysiada i zbiera pyłek z twojego wnętrza. Czujesz połączenie z ziemią, słońcem, płynącą pod tobą wodą i innymi leśnymi istotami. Zostań tu jeszcze chwilę, poczuj to jeszcze bardziej, a kiedy będziesz gotowy, wróć uwagą do swojego ciała i otwórz oczy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz