piątek, 23 sierpnia 2019

Czarownica w płonącym lesie.

Płonie Amazonia. Płonie Syberia. Płoną lasy w wielu miejscach na świecie. Newsy z różnych portali otaczają mnie, boję się ich, czytam ze łzami w oczach, szukam, dowiaduję się, zamykam, czytam znowu. Co robić, co robić. Petycja nie wystarczy, domowe eko życie nie wystarczy. Płonie nasz świat, ziemia, która nas karmi, otula, daje tlen. Bez niej nie ma nas. 


Źródło: REUTERS

Muszę na chwilę zanurzyć się w to cierpienie, mimo, że najchętniej odcięłabym się od większości wiadomości w ostatnich tygodniach. Ale muszę. Bez tego nie mogę zrozumieć i poczuć. Więc przenoszę się tam chwilę. W gorące płomienie, strach, znikające drzewa, zwierzęta, domy. Chciałabym żeby łzy, które płyną ugasiły ogień. Chciałabym wznieść się w powietrze, przenieść daleko i wysoko, nad płonący las deszczowy, zebrać chmury, które przyniosą deszcz. Deszcz, który będzie padał długo i ugasi płomienie. Deszcz, który oczyści myśli i intencje władz, które do tego dopuściły. Chciałabym, ale nie mogę. Nie mogę, prawda?

I wtedy przypominam sobie Brazylię. Byłam tam wiele lat temu. Pamiętam zieleń, wszędzie dookoła, nawet w miastach. Mam na sobie zielone korale, które przywiozłam z jednej z małych wysepek. Pamiętam ocean, groźny i opiekuńczy . Pamiętam rozmowy o mieszkających tam bogach. O tym, że żyją i mają się dobrze. Pamiętam moją więź z Iemanja, taniec, ofiary, połączenie. W jednej chwili jestem więc tam, jestem oceanem i wiatrem. I wiem, że mogę coś zrobić.
Jesteśmy dziećmi bogów. Jesteśmy czarownicami, niezależnie od rodzaju ścieżki. Możemy coś zrobić. Poprosić duchy i bogów o wsparcie. Kiedy jak nie teraz. Połączyć się z żywiołem wody. Odłożyć na bok wszystko i zrobić coś razem, nawet jeśli każdy tylko u siebie. To nie jest czas na teorię. Trzeba działać. Medytacja, wizualizacja, energia - czarownico, działaj. Korzystaj ze swoich mocy. Korzystaj ze wsparcia. Naprawdę możemy coś zrobić. 

Wytańcz to, zaśpiewaj głośno albo po cichu. Ziemia nas potrzebuje. Teraz.

Jeżeli chcesz przeczytać o tym co robią teraz brazylijskie czarownice i jak możesz im pomóc, przeczytaj nasz wpis dotyczący ich działań, zaklęcia dla amazońskich lasów i o tym dlaczego #WeAreAradia:

https://www.facebook.com/wicca.w.polsce/posts/10157339929607440

Razem możemy więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz