czwartek, 24 stycznia 2013

O mnie

Każda czarownica jest inna. Nie ma dwóch takich samych wizji Wicca, choć zdarzają się podobne. Wierzę w to, że te podobne przyciągają się do siebie. 

Moja pogańska ścieżka zawsze pełna była snówzwierząt, których moc prowadziła mnie kiedy jej potrzebowałam, rozważań o tym jak jesteśmy połączeni ze światem natury. Cykl słońca przybliżał mnie do świata zewnętrznego w jasnej połowie roku, a chował do środka w ciemnej. Księżyc wyznaczał początki i zakończenia. Żywioły przenikały otaczającą mnie rzeczywistość. Towarzyszyły mi zioła i zapach kadzidła, przyciągały rzeki, stare lasy i oceany. Chciałam zrozumieć więcej, poznać bardziej i tak trafiłam na Wicca, albo Wicca trafiła na mnie. Niezliczone rozmowy pod gwiazdami, przy ogniskach,  "Mgły Avalonu" i inne książki, nie znikające uczucie pewności, że poza tym światem istnieje inny i tylko czasem, na przykład w snach, mogę tam zajrzeć, ludzie postawieni na mojej drodze w odpowiednim miejscu i czasie - to doprowadziło mnie na ścieżkę, którą idę już od wielu lat. 

Zostałam inicjowana w 2009 roku do gardneriańskiej linii Silver Circle, pochodzącej od Eleanor Bone. Linii, w której indywidualna praktyka i wewnętrzne odczuwanie zmian zachodzących w naturze są nie mniej istotne niż spotkania kowenu. W której pracujemy z żywiołami i duchami ziemi. W której niezwykle ważna jest własna praca z cyklami księżyca (więcej w TYM tekście o kalendarzu księżycowym), medytacje i pathworkingi, pogłębiające nasze rozumienie misteriów i boskości. 

Więcej o linii Silver Circle: TUTAJ

Lubię pisać i układać sobie w ten sposób swoje doświadczenia, lubię też dzielić się nimi z tymi, którzy chcą je przyjąć. Strona "Pod Księżycem" jest miejscem, w którym opowiadam o życiu czarownicy, księżycu, kole roku i codziennej praktyce. O tym jak szukać siebie w cyklach natury i wśród ludzi. Ostatnio też coraz bardziej o tym jak walczyć o to, żeby świat, w którym żyję miał szansę przetrwać.

Cieszę się, że tu dotarliście.

Annelie

Ps. Czasami podzielę się z Wami tekstami napisanymi przez założycieli mojej linii:Morgana Sythove - gardneriańska arcykapłanka, współzałożycielka zapoczątkowanej w Holandii linii Silver Circle, inicjowana w latach 70-tych w brytyjskim kowenie z linii Eleanor Bone. Koordynatorka Międzynarodowej Federacji Pogańskiej, podróżuje i przybliża wiedzę o Wicca i innych pogańskich ścieżkach na całym świecie.Merlin Sythove - nieżyjący już gardneriański arcykapłan, razem z Morganą założył linię Silver Circle. Przez ponad 30 lat swojej praktyki napisał wiele artykułów do założonego przez siebie magaznu Wiccan Rede, organizowal spotkania, warsztaty, rytuały, kursy, przybliżając Wicca wszystkim zainteresowanym. Wspaniały nauczyciel, utalentowany pisarz, bębniarz. Zmarł po krótkiej ale ciężkiej chorobie w styczniu 2012 roku. 


1 komentarz: